понеділок, 12 жовтня 2009 р.

Там, де біла хата на любов багата
«Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій, мальовничій землі, на нашій Україні. Тут жили наші прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. Шановні батьки, вчителі, діти, гості запрошуємо Вас на слово щире, на бесіду мудру», - так відкрила вечір-портрет «Там, де біла хата на любов багата» завідуюча Нестерварською бібліотекою-філією Коваль Світлана Федорівна, який відбувся у Нестерварській бібліотеці-філії 8 жовтня цього року в рамках районного фестивалю родинної культури «Родовід».
Кожний учасник вечора представив свою родину у номінаціях «Традиції та захоплення родини».
Організаторами такого свята стали завідуючі сільськими бібліотеками, що знаходяться на території Кинашівською сільської ради Коваль Світлана Федорівна, Падуран Оксана Степанівна, Мазур Валентина Миколаївна. Допомогу в організації і проведенні вечора надала Кинашівська сільська рада. Секретар сільської ради Стасюк Тетяна Олександрівна, яка була присутня на вечорі у своєму виступі сказала, що такі заходи сприяють розвитку творчих здібностей дітей, бажанню примножувати родинні традиції, берегти свою національну культуру. Серед гостей вечора була присутні і директор Тульчинської ЦБС Вігуржинська Віра Степанівна.
Ведучі вечора, учні Нестерварської школи Люльчак Сніжана, Марценюк Альона, Кулікова Аня, Янковіцький Діма, Літун Ярослав, Смолій Олександр зробили невеличкий екскурс з історії родини, розповіли про місце родини в суспільстві, про повагу до батьків і членів родини. На вечорі співали українські народні пісні, читали вірші, присвячені родинам.
На вечір були запрошені – Богуш Михайло Іванович, талановитий місцевий художник і Оксана Леонідівна Трембовецька, теж мешканка Нестерварки, бібліотекар – за професією, фітодизайнер – за покликанням. Про них, про їхні долі, їхні захоплення говорилося на цьому заході.
Одним із найяскравіших дійств вечора-портрета стала виставка картин Михайла Богуша, роботи якого приваблюють глядачів своєю красою, грацією кольорів та форм, оригінальністю задуму та професійного виконання. У кінці свого виступу Михайло Богуш подарував свою картину Нестерварській бібліотеці.
Велася розмова і про художників-братів Івана та Миколу Поперечних, родове коріння яких проростає з Нестерварської землі. Вони неодноразово виставляли на розсуд глядачів свої роботи, були учасниками, так як і Михайло Богуш не лише районних, а й обласних, Всеукраїнських виставок самодіяльних художників. Всі вони вклали в свої картини частинку своєї душі і серця. Миколи Поперечного вже немає з нами, він помер у травні минулого року, але картини його живуть і радують людей. Іван Поперечний живе у місті Ватутіне Черкаської області.
Відбувся і майстер-клас, на якому фітодизайнер Оксана Трембовецька не тільки розповіла про своє захоплення, про свою родину, а й виробила на очах глядачів флористичну композицію. Присутні на вечорі побачили процес народження шедевру і на якійсь час стали учнями майстрині, що в реальному повсякденному житті вдається лише не багатьом. Діти задали Оксані Леонідівні безліч питань, на які вона з радістю відповіла і побажала присутнім, щоб вони не робили, не забували взяти з собою хороший настрій та бажання творити.
Пономарьова Р.В., зав. Інтернет-центром
Світлини Вігуржинського Владислава

Немає коментарів:

Дописати коментар

Прихильники