середу, 18 лютого 2009 р.

Методична робота Тульчинської ЦРБ
Вдосконалення діяльності бібліотек в сучасних умовах пов’язано з методичним забезпеченням їх роботи. Зусилля Тульчинської центральної районної бібліотеки як методичного центру спрямовані на розвиток сільських філій. Удосконалення системи підвищення кваліфікації в районі – пріоритетне завдання методичної служби ЦБ.
Всім відомо, що персонал є основним ресурсом будь – якої організації, її головним багатством. Саме персонал бібліотеки забезпечує успіх її діяльності. В сучасних умовах комп’ютеризації роль бібліотекаря зростає. Ми плануємо свою роботу так, щоб максимально ефективно використовувати потенціал своїх спеціалістів, створюючи всі умови для найбільш повної їх віддачі на роботі і інтенсивного розвитку їх можливостей.
Тульчинська центральна районна бібліотека має певні напрацювання в питаннях підвищення кваліфікації своїх фахівців. Для працівників сільських філій проводяться методичні дні, практикуми для новопризначених працівників, семінарські заняття. Два рази на рік організовуються виїзні презентації бібліотек – філій. Так в 2008 році було здійснено виїзди бібліотечних працівників району в Василівську та Торківську бібліотеки – філії. Звичайно основний сенс методичної роботи заклечається в розвитку творчої ініціативи бібліотекаря. Це потребує перегляду традиційних форм методичного керівництва.
Цікавою і корисною виявилась форма проведення семінарського заняття «Від обслуговування населення до співпраці з ним ». В програму семінару було включено: лекцію «Закон про місцеве самоврядування: основні положення, реалізація на місцях», яку провів начальник управління юстиції в Тульчинському районі Лазарук М.Я., консультацію «Взаємодія з громадськістю як напрям діяльності публічної бібліотеки» підготувала і провела заступник директора з організаційно – методичної роботи Галіза Л.В. , повідомлення «Фактографічна інформація в бібліотеці», «Публічна бібліотека – головний інформаційний партнер у регіоні», «Модель сільської бібліотеки: професійне бачення»(засідання «Акваріуму»). Надзвичайно цікаво пройшло засідання «Акваріуму», модератором якого була директор ЦБС Вігуржинська В.С. Вибір саме цієї форми зумовлено її специфікою. Кожен учасник - це не просто слухач, а й активний учасник загальної справи. Крім того така форма спрямована на розвиток особистості, на формування мотивації до саморозвитку. Будь –хто з присутніх міг взяти участь в формуванні моделі сільської бібліотеки. Попри ті проблеми, які існують сьогодні (відсутнє опалення, недостатнє комплектування бібліотечних фондів) бібліотекарі висловили думку як вдосконалювати свою роботу. В результаті було сформовано модель сільської бібліотеки нашого району з її проблемами і перспективами розвитку.
Вся система заняття була покликана вчити бібліотекарів мислити та діяти професійно, шукати нетрадиційні підходи у вирішенні питань, виховувати самостійність та відповідальність за довірену справу, розвивати творчу ініціативу.
На закінчення семінарського заняття було розроблено рецепт як користуватися успіхом у користувачів бібліотеки « Візьми 12 місяців. Для початку достатньо стільки. Добре почисти життя від заздрості, страху, гіркоти і дріб’язковості. Після цього розділи місяці на 30 або 31 день, так, щоб в цілому було роком. Кожен день приготуй:
- частково з роботи;
- дві третини – із терпіння;
- і трішечки надії.
До цього всього додай:
- три повні ложки оптимізму;
- кавову ложечку покірності;
- крихітку іронії;
- і трішечки толерантності.
Все це, що маєш, облий чистою любов’ю. Готову страву прикрась подрібненою уважністю і кожного дня подавай користувачам бібліотеки із усмішкою на обличчі.»
Використання традиційних та інноваційних форм і методів роботи з підвищення кваліфікації працівників Тульчинської ЦБС дозволяє співробітникам орієнтуватися в соціальних та виробничих умовах, що зазнають постійних змін, закріплювати, розширювати та поглиблювати свої знання і отримувати нові.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Прихильники